Blog Tabakalera

Zinema-programazioaren aurrerapena. 2018ko martxoa eta apirila

2018-02-06 13:33

Zinema-programazioaren aurrerapena. 2018ko martxoa eta apirila

 

ZIKLOAK: Universidad del Cine (Buenos Aires). Bigarren zatia.

Martxoak 10, larunbata, 18:00
El fondo del mar, Damián Szifrón, Argentina, 2003, 92’

Martxoak 16, ostirala, 19:00
El custodio, Rodrigo Moreno, Argentina, 2005, 93’

Martxoak 30, ostirala, 19:00
FILM LABURRAK III (110’)
Negocios, Pablo Trapero, Argentina, 1995, 17’
Derecho viejo, Mariano Llinás, Argentina, 1998, 12’
Hamaca paraguaya, Paz Encina, Paraguay, 2000, 9’
Bajo figuras, Inés Braun, Argentina, 2000, 7’
Cuando vuelvas vamos a ir a comer a Cantón, Andrés de Negri, Argentina, 2001, 2’
El patio, Milagros Mumenthaler, Argentina, 2004, 16’
Parece la pierna de una muñeca, Jazmín López, Argentina, 2006, 9’
Contracorriente, Agostina Guala, Argentina, 2008, 8’
Ahendu nde sapukai (Oigo tu grito), Pablo Lamar, Paraguay, 2008, 11’
Minimercado Champion, Florencia Percia, Argentina, 2010, 19’

Apirilak 1, igandea, 18:00
Hamaca Paraguaya, Paz Encina, Paraguay, 2006, 72’

Apirilak 8, igandea, 18:00
Leones, Jazmín López, Argentina, 2012, 85’

Apirilak 20, ostirala, 19:00
Santa Teresa y otras historias, Nelson Carlo de Los Santos Arias, Mexiko, 2015, 65’

Apirilak 22, igandea, 18:00
La última tierra, Pablo Lamar, Paraguay, 2016, 77’

Apirilak 27, ostirala, 19:00
La noche polar, Florencia Romano, Argentina, 2016, 61’

Apirilak 29, igandea, 18:00
Adiós entusiasmo, Vladimir Durán, Argentina-Colombia, 2017, 79’

 

ZIKLOAK: ASTERIK LABURRENA: EIECINE + KIMUAK + LABO

Otsailak 27, asteartea. 19:00
Kimuak 2017
Ab Alio, Iñigo Royo e Iñigo Fernández Ostolaza, 2017, 9’ 06’’
Aprieta pero raramente ahoga, David P. Sañudo, 2017, 14’59’’
Areka, Atxur Animazio Taldea, 2017, 6’35’’
Euritan, Arantza Santesteban eta Irati Gorostidi, 2017, 20’35’’
For the good times, Andrés Daniel Sainz, 2017, 29’58’’
La fiebre del oro, Raúl de la Fuente, 2017, 2017, 24’43’’
Plagán, Koldo Almandoz, 2017, 9’58’’

Otsailak 28, asteazkena, 19:00                   
EIECINE 2017 sarituak + Universidad del Cine (Buenos Aires) Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketan. 99’
212, Boaz Frankel, The Sam Spiegel Film and TV School-Jerusalem, Israel, 2017, 20'
Zeit Der Unruhe / News 23/06/2016, Elsa Rosengren, Deutsche Film-und Fernsehakademie Berlin-DFFB, Alemania., 2017, 11'

+

La fiesta de casamiento, Gastón Margolin y Martín Morgenfeld, 2011, 19’
La mujer perseguida, Jerónimo Quevedo, Argentina, 2013, 17’
Enfrentar animales salvajes, Jerónimo Quevedo, Argentina, 2014, 8’
Nueva Vida, Kiro Russo, 2015, Bolivia, 15’
A quien corresponda, Valeria Fernández, Argentina, 2016, 9’

Martxoak 2, ostirala, 19:00 (82’)
Labo 1
Ugly, Nikita Diakur, Alemania, 2017, 11'55 / Elkarrizketarik gabea.
The Sacred Disease, Erica Scoggins, AEB, 2016, 28'43 / JB ingelesez
Rebirth Is Necessary, Jenn Nkiru, Erresuma Batua, 2017, 10'38 / JB ingelesez
Proch, Jakub Radej, Polonia, 2017, 25' / JB poloniarrez
Wednesday with Goddard, Nicolas Ménard, Erresuma Batua,  2016, 04'30 / JB ingelesez

Martxoak 3, larunbata, 18:00 (84’)
Labo 2
Weil es Mitte März ist, Leri Matehha, Alemania-Israel, 2016, 08'40 / JB
Find Fix Finish, Sylvain Cruiziat eta Mila Zhluktenko, Alemania, 2017, 19'25 / JB
Je me souviens de Sunderland, Felix Fattal, Frantzia, 2017, 11'17 / JB
L' Intervalle de résonance, Clément Cogitore, Frantzia, 2016, 23' / JB
Lagi Senang Jaga Sekandang Lembu, Amanda Nell Eu, Malasia, 2017, 20' / JB

Labo 3 JBAEUS, 20:30 (81’)
Beetle Trouble, Gabriel Böhmer, Erresuma Batua-Eskozia, 2017, 13'30 / JB
Counterlight, Maya Zack, Israel, 2017, 23'30 / JB
Reruns, Rosto, Frantzia-Herbehereak-Belgika, 2018, 14'15 / JB
Re-Vue, Dirk de Bruyn, Australia, 2017, 05'58 / JB
Black America Again, Bradford Young, AEB, 2016, 21'55 / JB ingelesez

 Martxoak 4, igandea, 18:00 (81’)
Labo 4, JBAEUS.
Everything, David O'Reilly, AEB-Irlanda, 2017, 10'40 / JB ingelesez
Retour, Pang-Chuan Huang, Frantzia, 2017, 19'48 / JB
Bendito Machine VI, Jossie Malis Alvarez, Frantzia-Espainia, , 2018, 13'57 / Elkarrizketarik gabea
Snap, Felipe Elgueta-Ananké Pereira-Alba Fabiola Gaviraghi Espinoza, Txile, 2017, 19'32 / JB espainiera
Awasarn Sound Man, Sorayos Prapapan, Tailandia, 2017, 15'51 JB 

Labo 5, 20:30 (84’)
Meninas formicida, João Paulo Miranda, Frantzia-Brasil, 2017, 13' / JB 
Ondes noires, Ismael Joffroy Chandoutis, Frantzia, 2017, 20' / JB frantsesez
Knock Strike, Genis Rigol-Pau Anglada-Marc Torices, Espainia, 2017, 05'25 / JB espainiera
Tshweesh, Feyrouz Serhal, Alemania-Libano-Espainia, 2017, 26'30 / JB
Shadow Nettes, Phillip Barker, Kanada, 2017, 17'19 / JB 

 

ZINEMA GARAIKIDEA / KLASIKO GARAIKIDEAK

Martxoak 31, larunbata, 18:00
Rizoma saria. 
Los Objetos Amorosos, Adrián Silvestre, Espainia, 2016, 115'

Apirilak 13, ostirala, 19:00
Klasiko garaikideak / Itziar Okariz
Sympathy For The Devil (One Plus One), Jean-Luc Godard, Erresuma Batua, 1968, 100'

Apirilak 21, larunbata, 18:00
Giza Eskubideen Zinema Jaialdiarekin elkarrizketan
Did You Wonder Who Fired The Gun?, Travis Wilkerson, AEB, 2017, 90’

Apirilak 28, larunbata, 18:00
Giza Eskubideen Zinema Jaialdiarekin elkarrizketan
El Pacto de Adriana, Lissette Orozco, Txile, 2017, 96’

 

ARO ATOMIKOA

Martxoak 11, igandea, 18:00
Berenice Abbottekin solasaldiak
The Quiet One, Sidney Meyers, 1948

Martxoak 18, igandea
18:00 Aurkezpena eta solasaldia: Carla Simón eta Mikel Gurrea.
19:30 Estiu 1993 (Verano 1993), Carla Simón, Espainia, 2017, 97'

Apirilak 7, larunbata, 18:00
Berenice Abbottekin solasaldiak
Little Fugitive, Ray Ashley, Morris Engel, Ruth Orkin, 1953

Apirilak 20, larunbata, 21:00
Berenice Abbottekin solasaldiak
Little Fugitive, Ray Ashley, Morris Engel, Ruth Orkin, 1953 JBAEUS

 

ZINEMARAAA!
Martxoak 11, igandea, 11:00
O Menino e o Mundo, Alê Abreu, Brasil, 2013, 80’

 

KAMALEOIAK GARA! ZINEMAN
Martxoak 4, igandea, 12:00

 

FOKUAK: Andréi Tarkovski
Martxoak 24, larunbata, 18:00
Andréi Tarkovski-rekin elkarrizketan
Drift, Helena Wittmann, Alemania, 2017, 98'

Martxoak 25, igandea, 18:00
Solyaris (Solaris), Andréi Tarkovski, Sobiet Batasuna, 1972, 165'

Apirilak 14, larunbata, 18:00
Andréi Tarkovski-rekin elkarrizketan
Como me da la gana II, Ignacio Agüero, Txile, 2016, 86'

Apirilak 15, igandea, 18:00
Zerkalo (Ispilua), Andréi Tarkovski, Sobiet Batasuna, 1975, 107'

 

 

TRINH T. MINH-HA / Festival Punto de Vista-rekin elkarlanean

Martxoak 9, ostirala, 19:00
Aurkezpena: Trinh T. Minh-ha
Forgetting Vietnam, Trinh T. Minh-ha, Hego Korea-Vietnam-AEB, 2016, 90’

Martxoak 23, ostirala, 19:00
Naked Spaces: Living Is Round, Trinh T. Minh-ha, AEB, 1985, 135’

Apirilak 6, ostirala, 19:00
Reassemblaje: From the Firelight to the Screen, Trinh T. Minh-ha, 1983, 40’

 

GUTUN ZURIAKFestival Americana
Martxoak 17, larunbata
Gonbidatua: Josep María Machado, Festival Americana-ko zuzendari artistikoa
18:00
World of Tomorrow I, Don Hertzfeldt, AEB, 2015, 16'
Beach Rats, Eliza Hittman, AEB, 2017, 95'

21:00
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts, Don Hertzfeldt, AEB, 2017, 23'
Gemini, Aaron Katz, AEB, 2017, 94'

 

HORMA
Martxoa: Helena Wittman
Apirila: Jonathan Vinel eta Caroline Poggi

 

PROGRAMA
Programazio taldea

 

Zure iritzia adierazi