Blog Tabakalera

Zinema-programazioaren aurrerapena. 2018ko urtarrila eta otsaila

2017-12-14 14:46

Zinema-programazioaren aurrerapena. 2018ko urtarrila eta otsaila

 

PANTAILA / ZIKLOAK:
Gonbidatutako eskola: Universidad del Cine (Buenos Aires) / Lehen zatia
Zinema garaikidea / Klasiko garaikideak
Aro atomikoa / Haurtzaro, gaztaro eta nerabezaroko imaginarioak
Zinemaraaa / Zinema gaztea - La aventura del cine - For youngsters
Kamaleoiak gara! Zinema / Animazio zinema familia osoarentzat 

PANTAILA / FOKUAK:
Lucrecia Martel
Andréi Tarkovski / Euskadiko Filmategia eta Elías Querejeta Zine Eskolarekin elkarlanean

PANTAILA/ GUTUN ZURIAK: Festival Internacional de Cine de Rotterdam (IFFR)

PANTAILA / HORMA:
01: Lucrecia Martel
01: Camilo Restrepo

 

EUSKADIKO FILMATEGIA

PANTAILA/ZIKLOA: Hor kanpoan. Zinema eta zientzia

 

----------------------------------------

 

URTARRILA

 

1 Astelehena 19:00 On the Bowery, Lionel Rogosin, AEB, 1957, 65’ Z. GARAIKIDEAK

3 Asteazkena, 11:00 The circus (El circo), Charles Chaplin, AEB, 1928, 69’ ARO ATOMIKOA

5 Ostirala, 19:00 La Ciénaga, Lucrecia Martel, Argentina-Espainia-Frantzia, 2001, 103’ FOKUA: LUCRECIA MARTEL

6 Larunbata, 18:00 Mundo grúa, Pablo Trapero, Argentina, 1999, 82’ UNIVERSIDAD DEL CINE

7 Igandea, 12:00 Animaziozko zinema familia guztiarentzat (45’) KAMALEOIAK GARA!

7 Igandea 18:00 Ohayo, Yasujiro Ozu, Japonia, 1959, 94' ARO ATOMIKOA

11 Osteguna, 19:00  Interstellar, Christopher Nolan, AEB, 2014, 169’. HOR KANPOAN

12 Ostirala, 19:00 Manifestu filmiko feministak  (80’) Z. GARAIKIDEAK

  • Les résultats du feminisme, Alice Guy, 1906, 7'
  • Saute ma ville, Chantal Akerman, 1968, 13'
  • Réponse de femmes, Agnès Varda, 1975, 10'
  • SCUM Manifesto, Carole Roussopoulos, 1976, 28'
  • Encuentro entre dos reinas, Cecilia Barriga, 1993, 14'
  • White trash girl, Jennifer Reeder, 1995, 8'

 

13 Larunbata, 18:00 La niña santa, Lucrecia Martel, Argentina-Espainia-Italia-Herbehereak, 2004, 106’ FOKUA: LUCRECIA MARTEL

13 Larunbata, 22:00 On the Bowery, Lionel Rogosin, AEB-EUA, 1957, 65’ JBA EUSK Z. GARAIKIDEKA

14 Igandea, 18:00 La libertad, Lisandro Alonso, Argentina, 2001, 73’ UNIVERSIDAD DEL CINE

18 Osteguna, 19:00  The Day the Earth Stood Still (Ultimátum a la Tierra), Robert Wise, AEB, 92’, 1951.HOR KANPOAN

19 Ostirala, 19:00 La mujer rubia, Lucrecia Martel, Argentina-Espainia-Frantzia-Italia, 2008, 87’ FOKUA: LUCRECIA MARTEL

20 Larunbata, 18:00 Krizácek (Little Cruzader), Václav Kadrnka, Txekiar Errepublika, 2017, 90’ Z. GARAIKIDEAK

21 Igandea, 18:00 Ivanovo detstvo (La infancia de Iván), Andrei Tarkovski, URSS, 1962, 95' FOKUA: ANDRÉI TARKOVSKI

25 Osteguna, 19:00  Forbidden Planet (Planeta prohibido), Fred M. Wilcox, AEB, 98’, 1956. HOR KANPOAN

26 Ostirala, 17:00 IFFR Live, 1 Saioa / GUTUN ZURIAK: FESTIVAL INTERNACIONAL DE CINE DE ROTTERDAM

26 Ostirala 21:00 IFFR Live, 2 Saioa / GUTUN ZURIAK: FESTIVAL INTERNACIONAL DE CINE DE ROTTERDAM

27 Larunbata, 16:00 IFFR Live, 3 Saioa / GUTUN ZURIAK: FESTIVAL INTERNACIONAL DE CINE DE ROTTERDAM

27 Larunbata 20:00 IFFR Live, 4 Saioa / GUTUN ZURIAK: FESTIVAL INTERNACIONAL DE CINE DE ROTTERDAM

28 Igandea, 18:00 Sólo por hoy, Ariel Rotter, Argentina, 2001, 100’ UNIVERSIDAD DEL CINE

 

OTSAILA

 

2 Ostirala, 19:00 Niñato, Adrián Orr, Espainia, 2017, 72’ ARO ATOMIKOA

3 Larunbata, 18:00 Años luz, Manuel Abramovich, Argentina-Brasil-Espainia, 2017, 75’ FOKUA: LUCRECIA MARTEL

4 Igandea 12:00 Animaziozko zinema familia guztiarentzat (45’) KAMALEOIAK GARA

4 Igandea, 18:00 Sábado, Juan Villegas, Argentina, 2001, 72’ UNIVERSIDAD DEL CINE

9 Ostirala, 19:00 Teddy Williams-en film laburrak  (88’) UNIVERSIDAD DEL CINE

  • Tan atentos, Argentina, 2011, 7'
  • Pude ver un puma, Argentina, 2011, 17'
  • El ruido de las estrellas me aturde, Argentina, 2012, 20'
  • Que je tombe tout le temps? (¿Que caigo?), Arg, 2013, 15'
  • Tôi quên ri! (¡Me olvidé!), Francia-Vietnam, 2014, 29'

 

10 Larunbata, 18:00 Aliens, Luis López Carrasco, Espainia, 2017, 23’ + Viu, Viu, Viu, señor Corberó, Diego Postigo, Espainia, 2017, 47'   Z. GARAIKIDEAK

11 Igandea, 11:00 E.T. The Extra-Terrestrial (E.T. El extraterrestre), Steven Spielberg, AEB, 1982, 115' JBA EUSK ZINEMARAAA

11 Igandea, 18:00 Andrei Rublev, Andrei Tarkovski, URSS, 1966, 205' FOKUA: ANDRÉI TARKOVSKI

16 ostirala, 19:00 El juego de la silla, Ana Katz, Argentina, 2002, 93’ UNIVERSIDAD DEL CINE

17 Larunbata, 18:00 Grandeur et décadence d'un petit commerce de cinéma, Jean-Luc Godard, Frantzia-Suitza, 1986, 92' Z. GARAIKIDEAK

18 Igandea, 18:00 Balnearios, Mariano Llinás, Argentina, 2002, 81’ UNIVERSIDAD DEL CINE

22 Osteguna, 19:00 Ana y los otros, Celina Murga, Argentina, 2003, 80’ UNIVERSIDAD DEL CINE

23 Ostirala , 19:00 Los rubios, Albertina Carri, Argentina, 2003, 90’ UNIVERSIDAD DEL CINE

25 Igandea, 18:00 Grandeur et décadence d'un petit commerce de cinéma, Jean-Luc Godard, Francia-Suiza, 1986, 92' JBA EUSK Z. GARAIKIDEAK

28 Asteazkena, 19:00 Film laburrak II. Universidad del Cine Zinemaldiko Nazioarteko Zinema Ikasleen Topaketan + EIECINEn sarituak 2017 (99’) UNIVERSIDAD DEL CINE

  • La fiesta de casamiento, Gastón Margolin y Martín Morgenfeld, 2011, 19’, EIECINE X
  • La mujer perseguida, Jerónimo Quevedo, Argentina, 2013, 17’, EIECINE XII
  • Enfrentar animales salvajes, Jerónimo Quevedo, Argentina, 2014, 8’, EIECINE XIII
  • Nueva Vida, Kiro Russo, 2015, Bolivia, 15’, EIECINE XIV
  • A quien corresponda, Valeria Fernández, Argentina, 2016, 9’, EIECINE XV
  • 212, Boaz Frankel, The Sam Spiegel Film and TV School-Jerusalem, Israel, 2017, 20'
  • Zeit Der Unruhe / News 23/06/2016, Elsa Rosengren, Deutsche Film-und Fernsehakademie Berlin-DFFB, Alemania., 2017, 11'

 

*Programak aldaketak jasan ditzake

Zure iritzia adierazi